Szkoła Muzyczna w Gostyniu

ul. Strzelecka 28, 63-800 Gostyń, tel./fax: 65 572 33 21 (godz.8-20), e-mail: sekretariat.psm@interia.eu

GOSTYŃSKIE SPOTKANIA Z KULTURĄ

Gostyńskie Spotkania z Kulturą


Gostyńskie

Gostyńskie Spotkania z Kulturą


Gostyńskie

Gostyńskie Spotkania z Kulturą


Gostyńskie

Gostyńskie Spotkania z Kulturą


Gostyńskie Spotkania z Kulturą serdecznie zapraszają Melomanów na koncert muzyki wokalnej "Tęczowy Świat - kalejdoskop muzyki wokalnej" w piątek, 24 kwietnia 2015 r.
o godz. 19.00
w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia
im. Józefa Zeidlera w Gostyniu.
Znane utwory muzyki klasycznej i popularnej zaprezentują pedagodzy i studenci wydziały wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.
Bilety w cenie 10 złdo nabycia w szkole.
Serdecznie zapraszamy!

Gostyńskie Spotkania z Kulturą - 6 czerwca 2014


Gostyńskie Spotkania z Kulturą serdecznie zapraszają 6 czerwca (piątek) o godz. 19
do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu (ul. Strzelecka 28).
Na estradzie zaprezentują się młodzi muzycy z Poznania.
W pierwszej części koncertu usłyszymy utwory muzyki klasycznej w wykonaniu duetów i trio instrumentalnych. Usłyszymy brzmienie harfy i rogu naturalnego oraz innych instrumentów.
W drugiej części wystąpi trio wykonujące utwory muzyki rozrywkowej, zabarwionej nutą jazzu.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Szkole. (działania na rzecz Szkoły)
Serdecznie zapraszamy!!!

Gostyńskie Spotkania z Kulturą


Gostyńskie Spotkania z Kulturą serdecznie zapraszają na koncert muzyki fortepianowej
11 października (piątek) g. 19 do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st.
im. Józefa Zeidlera w Gostyniu.
Recital złożony z utowrów Fryderyka Chopina wykona Barbara Dmochowska w ramach promocji nowej płyty.
Utwory muzyczne będą przeplatane opowiadaniami o ostatnim roku życia Chopina,
który zmarł w Paryżu 17 października 1849 r.
Barbara Dmochowska urodziła się w 1969 roku w Poznaniu, jest szczęśliwą żoną, matką trzech córek, pianistką, kameralistką i animatorką życia muzycznego. Od 1993 pracuje w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Z udziałem pianistki ukazały się cztery płyty:
Barwy wieczoru (Edycja Św. Pawła 1997)
- w duecie ze skrzypaczką Aleksandrą Szwejkowską - Belicą;
Kołysanki dla Samuela - rejestracja solowych improwizacji fortepianowych -
(Księgarnia Św. Wojciecha 2006 wydana wraz z książką B. Białeckiej 40 tygodni radości)
Johannes Brahms. Viola Music (Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego 2007) - wraz z altowiolistą Lechem Bałabanem i wiolonczelistką Agnieszką Bałaban;
Cesar Franck i Karol Szymanowski (Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego 2007) - sonaty na skrzypce i fortepian w duecie ze skrzypaczką Dorotą Kwiecieńską.
Bilety w cenie 10 zł. Działania na rzecz Szkoły.

ZAPROSZENIE


Gostyńskie Spotkania z Kulturą serdecznie zapraszają na koncert z okazji Dnia Kobiet
pt.: Muzyczny Bukiet w dniu 15 marca 2013 r. o godz. 19.00 w Sali Koncertowej
PSM I st. im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Wystąpią młodzi artyści
z Zespołu Szkół Muzycznych Nr 2 w Poznaniu:
- trio saksofonowe Nastroje – laureaci Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej,
- zespół perkusyjny – laureaci Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej
oraz
- młodzi wokaliści z przedstawieniem kostiumowym francuskiego kompozytora
Daniela Aubera Fra Diavolo
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Sekretariacie Szkoły oraz bezpośrednio przed koncertem.
(działania na rzecz Szkoły)
rosa

Gostyńskie Spotkania z Kulturą


9 listopada 2012 r. o godz. 19 Gostyńskie Spotkania z Kulturą zapraszają mieszkańców miasta
i powiatu gostyńskiego na koncert muzyki rozrywkowej. Na estradzie Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu (ul. Strzelecka 28) wystąpi „Dejv Band”
w składzie: Jacek Szwaj –pianista i wokalista jazzowy, otrzymał tytuł Transatlantyk Instant Composer 2012, zdobywając pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie improwizacji w ramach Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk); Dominik Kozicki – perkusista, kompozytor i aranżer – laureat I i III nagrody na VI Międzynarodowym konkursie Perkusyjnym w Fermo we Włoszech (2008); Maciej Adwent – gitara basowa, porusza się w klimatach muzyki rozrywkowej oraz bierze udział w projektach jazzowych; Wojtek Świeca - gitara elektryczna, student Zakładu Jazzu i Muzyki Estradowej
w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, laureat I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Rzymie (2012).
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sekretariacie szkoły lub przed koncertem (działania na rzecz Szkoły).

Gostyńskie Spotkania z Kulturą


„Gdy usłyszę dźwięk gitary…”
Gostyńskie Spotkania z Kulturą serdecznie zapraszają na kolejny koncert, który odbędzie się 14 stycznia 2012 r. o godz.18 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Józefa Zeidlera w Gostyniu (ul. Strzelecka 28).
Tym razem w sali koncertowej szkoły zaprezentują się młodzi gitarzyści, którzy przygotowują się do XVI Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Czesława Droździewicza w Krynicy Zdrój.
Wystąpi Andrzej Grygier, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. R. Maciejewskiego w Lesznie w klasie gitary p. Macieja Kończaka. Andrzej, pomimo młodego wieku ,jest znanym gitarzystą w Polsce i w Europie. W ostatnich trzech latach zdobył jedenaście pierwszych miejsc na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych, występując jako solista oraz w składach zespołów kameralnych.
Drugim gitarzystą, który zaprezentuje się podczas sobotniego wieczoru, jest Maciej Arciszewski. Ukończył on Państwową szkołę Muzyczną I i II st. w Suwałkach w klasie gitary p. Dariusza Michałowskiego, a obecnie jest studentem I roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie znanego gitarzysty dr Bartłomieja Marusika.
W dniu koncertu gostyńska szkoła muzyczna organizuje także bezpłatne konsultacje gitarowe dla dzieci z miasta i powiatu, które uczą się gry na gitarze samodzielnie, bądź w amatorskich stowarzyszeniach. Nauczyciel szkoły p. Maciej Kończak będzie do dyspozycji chętnych w godzinach 11.30-13.00.
Na zajęcia można przyjść bez wcześniejszego informowania, ale jeśli to możliwe prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do udziału w konsultacjach na e-mail: maciejon@o2.pl.

Gostyńskie Spotkania z Kulturą


Gostyńskie Spotkania z Kulturą zapraszają 10 grudnia (w sobotę)
o godzinie 18:00 na koncert muzyki wokalnej.
Wysłuchamy piękne klasyczne pieśni oraz arie i duety z oper i operetek znanych kompozytorów różnych epok ("Wesele Figara" W. A. Mozarta, "Dama pikowa" P. Czajkowskiego, "Duo Gatti" G. Rossiniego, "Juditta" F. Lehara).
Na estradzie sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu gościć będą dwie urocze młode śpiewaczki
Olga Pysarenko i Katierina Popowa - solistki Filharmonii Charkowskiej (Ukraina). Obecnie odbywają staż artystyczno-pedagogiczny w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
Koncert biletowany. Dodatkowe informacje pod numerem tel. 065 572 33 21 w godzinach otwarcia szkoły oraz na afiszach dostępnych w wielu miejscach publicznych.

"Gostyńskie Spotkania z Kulturą"


Gostyńskie Spotkania z Kulturą
serdecznie zapraszają 4 marca 2011r o godz. 19:00
do Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st.
im. Józefa Zeidlera w Gostyniu, ul.Strzelecka 28
na koncert "Muzyka klasyczna...ale jakaś inna..."
W programie znane utwory F.Chopina, E.Griega w opracowaniu jazzowym.
Wykonawcy - Trio instrumentalne z Poznania w składzie:
Jarek Kostka - fortepian
Jan Adamczewski - saksofon
Jakub Olejniczak - gitara basowa

Cena biletu - 10zł (działania na rzecz szkoły)

ZAPRASZAMY!

Gostyńskie Spotkania z Kulturą


25 listopada 2010 (czwartek), o godz. 19:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im.J.Zeidlera w Gostyniu ul.Strzelecka 28 odbędzie się koncert Trio "Rosawa"
Trzy urocze bandurzystki zaprezentują folklor ukraiński-romantyczne "dumki" i taneczne "hopaki", wirtuozowsko akompaniując sobie do śpiewu na 64 strunowych bandurach.
Zapraszamy

Gostyńskie Spotkania z Kulturą

Gostyńskie Spotkania z Kulturą zapraszają 12 marca (piątek) o godz.19 na koncert muzyki jazzowej. W Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu (ul. Strzelecka 28) zabrzmią standardy muzyki rozrywkowej w wykonaniu młodych muzyków z Poznania..

Maciej Pabich w sali koncertowej Szkoły Muzycznej

13 listopada b,r. w ramach cyklu „Gostyńskie Spotkania z Kulturą” w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu odbyło się ciekawe dwugodzinne spotkanie muzyczne. Wystąpił pianista Maciej Pabich, adiunkt Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Publiczność z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała czterech wirtuozowsko wykonanych części znamienitej suity fortepianowej „Iberia” hiszpańskiego kompozytora i pianisty Isaaca Albeniza. Maciej Pabich zachwycił słuchaczy emocjonalnym wykonaniem utworów opartych na cudownym folklorze hiszpańskim, pokonując na klawiaturze w sposób mistrzowski ogromne trudności techniczne. Na koniec I części przed kawową przerwą zostały wylosowane prezenty dla publiczności.

W II części koncertu gostynianie z ogromnym wzruszeniem wysłuchali znane i lubiane utwory genialnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Zabrzmiały Nokturny, Walce, Wazurki, Polonezy oraz pieśni wielkiego Chopina. Maciej Pabich popisał się niezwykłym smakiem muzycznym i elegancją wykonawczą. Koncert poprowadzili, na zmianę, młody pianista i dyrektor szkoły Lajla Zaborowska, opowiadając o utworach i ciekawostkach z życia kompozytorów.

Znamienny fakt – słuchacze „Gostyńskich Spotkań z Kulturą” jako pierwsi w Polsce wysłuchali utworów z tak zwanego III i IV zeszytu hiszpańskiej suity, niezwykle rzadko wykonywanych „na żywo”. Maciej Pabich pracuje nad tymi częściami od sierpnia i zamierza dokonać nagrań „Iberii”. Gostyński koncert 13 listopada, „nomen omen” w piątek, był pierwszą bardzo udaną próbą publicznego wykonania.

Gostyńskie Spotkania z Kulturą

Gostyńskie Spotkania z Kulturą serdecznie zapraszają 13 listopada (piątek) b.r. o godz. 19 na koncert muzyki fortepianowej w wykonaniu poznańskiego pianisty Macieja Pabicha.

W programie koncertu znajdą się utwory Fryderyka Chopina oraz wirtuozowskie dzieło hiszpańskiego kompozytora Isaaca Albeniza - suita „Iberia”.

Gostyńskie Spotkania z Kulturą

Gostyńskie Spotkania z Kulturą serdecznie zapraszają mieszkańców Gostynia i okolic na koncert muzyki łatwej i przyjemnej, który odbędzie się w sobotę, 4 kwietnia o godz. 17 w Sali Koncertowej naszej szkoły.

W programie koncertu, zatytułowanego „Powróćmy jak za dawnych lat”, można będzie usłyszeć znane i bardzo lubiane piosenki oraz melodie z kręgu muzyki polskiej i francuskiej lat 20, 30, 40 i 50 zeszłego wieku. Wykonawcami koncertu będą młodzi krakowscy muzycy – Tomasz Drabina – wirtuoz akordeonu, kompozytor, aranżer, założyciel zespołu „Karpatia” oraz Paulina Kujawska – piosenkarka o aksamitnym głosie, współpracująca z różnymi zespołami muzyki rozrywkowej w kraju i zagranicą. Do swojego programu artyści włączyli popularne piosenki z niezapomnianego „Kabaretu Starszych Panów”.

Tak więc, „powróćmy, jak za dawnych lat...” do czaru muzycznych wspomnień i romantycznych wzruszeń!

Stałym zwyczajem organizatorzy przygotowali loterię.

W przerwie koncertu można będzie skosztować kawy z ciasteczkami.


Paulina Kujawska, Tomasz Drabina i p. dyrektor Lajla Zaborowska

Gostyńskie Spotkania z Kulturą

Koncert 17 stycznia 2009
17 stycznia 2009 roku w ramach cyklu "Gostyńskie Spotkania z Kulturą" w sali koncertowej PSM I st. im Józefa Zeidlera w Gostyniu odbył się koncert absolwentów szkoły - skrzypaczki Marii Laskowskiej (obecnie studentki III roku Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu) i gitarzysty Macieja Kończaka (obecnie studenta III roku Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu).
Młodzi artyści wykonali utwory z różnych epok - od renesansu do muzyki współczesnej.